Bentinho Massaro – Co je strach a jak se jím přestat ovládat?

Jestli se vám líbí překlady, podpořte mě a chod stránek ZDE. Děkuji.

Přepis:

Host: Souvisí to se stěhováním do Boulderu.

Bentinho: Dobře. Asi jsme našli název pro tohle video.

Host: Po Havaji, po velkém ostrově… mám spoustu nadšení.

Bentinho: Myslíte havajský reatreat?

Host: Ano. Spousta nadšení ze stěhování zde do Boulderu. Poprvé, co nás napadlo opustit Edmundson a přestěhovat se někam… vždy jsme byli na pětiletém plánu odejít, ale už to bylo osm let. Když jsem sem přijel, říkal jsem si: Bože… Bože… ten strach, který se objevil… A vše ostatní, co jsem slyšel. Vše tam je… ovce… nevím, teď si nevzpomínám. Ale všechny různé způsoby, jak se omezuji, jak si bráním v tom být větší. Jako třeba s penězi… jak budu vydělávat peníze? A podobně… Otázkou asi je, že jsem cítil to nadšení, a teď tam to nadšení není… je to spíše strach. Nevím… chci si s tím s vámi promluvit. Je to jako důvěřovat nadšení, které tam bylo, i když tam teď není…

Bentinho: Už vás vaše nadšení někdy zklamalo?

Host: To je dobrá otázka.

Bentinho: Nebo vždy nějak obsahovalo vše, co jste potřeboval, kdy jste to potřeboval? Už vás někdy strach zklamal?

Host: Zabránil mi v tom udělat spoustu věcí. Co je tedy moudřejší volbou? Jak ve strachu tak nadšení nemáte ponětí o budoucnosti… pokud nejste velmi citlivý a naladíte se na pravděpodobné budoucí potenciály. To je ale spíše jasnovidecká sféra… ale pokud mluvíme o vašem každodenním životě, ať už jste ve stavu nadšení nebo strachu, zejména zpočátku, z velmi základního pohledu, nemáte žádný přístup k budoucnosti. V obou případech. Souhlasíte?

Host: Ano.

Bentinho: Oba stavy jsou v tom smyslu děsivé. Nadšení je děsivé… přiznejme si to. Nevíte, co se stane. Z lidského pohledu je trochu děsivé. Není v tom žádné bezpečí, žádný slib ničeho, že? Z logického pohledu, z lineárně časového pohledu je děsivé. Mít strach… být ve stavu strachu, nebo se chovat na základě svého strachu ke tvoření si své reality, má tolik nejistoty v budoucnosti, jako si vybírat na základě nadšení. Ale z nadšení se cítíte mnohem lépe, mnohem lépe proudí, ukazuje vám více, kým jste.

Díky nadšení si více přitahujete úžasnější budoucí reality, které se dostanou do vaší přítomnosti. Na všech frontách samotné čisté nadšení vás nikdy nezklamalo, zatímco volby vycházející ze strachu vytvořily chaos, konfliktní vzkazy ve vašich okolnostech, zdánlivě vám neposkytly souvislý, postupný život, který jde po zrychlené křivce, i když zažíváte výkyvy, ale aspoň jde o souvislou realitu a expanzi, která dává smysl, a to projevuje vaše téma a to, kým jako duše jste… Strach vám tohle nikdy nedal. Nadšení ano. S vědomím, že v obou případech nebudete i tak vědět, co se stane, už nebudete mít na výběr. Víte, co tím myslím?

planet_3d-wallpaper-1366x768

Protože představa, že máte na výběr, že by mohlo být moudřejší se řídit svým rozumem, je založená na myšlence, že když si vyberete rozum, budete vědět, co se stane. Ale viděl jste, že to není pravda. Takže nemáte na výběr. To jediné, co dává smysl, je vybrat si to, z čeho máte největší nadšení, protože je to jediné, co vás nikdy nezklamalo, dokud vás to nezavedlo do tak vysoké vibrace, která byla pro vás tak nová, že odkryla strachy, a na tu výzvu druhého dne jste nezareagoval udržením si vysokofrekvenční důvěry, ale více projekcemi strachu a interpretacemi, co to znamená, tak jste se dostal zpět do strachu, a pak to začalo způsobovat chaos a nesouvislé vzkazy.

Ale pokud byste stále byl v čistém stavu nadšení, váš život by začal nabírat souvislejší formu. Dává to smysl, když říkám souvislejší? Znamená to, že vám začne dávat smysl. To neznamená, že najednou budete vědět, co se stane, ale znamená to, že začnete vidět vzorec, začnete vidět skrytou vlnovou délku, která vám dává smysl, která vás uzemňuje, ze které máte dobrý pocit, ze které cítíte nadšení, a jejíž výsledkem je neustálá expanze a růst. Je to, co chcete?

Host: Zní to dobře.

Bentinho: Vyberte si tedy to, z čeho cítíte největší nadšení, a důvěřujte, že v obou případech nemůžete vědět, co se stane, ale že nadšení vás vždy podporovalo, a že vás bude kdykoliv podporovat, když se pro tu volbu nadšení rozhodnete. Nemyslete si, že máte na výběr. Nemyslete si, že můžete zvažovat: „Ale stane se tohle… a co peníze? Co má práce? Co toto a toto?“ Takovou myšlenku stejně nemáte… nemáte… nevím, jak to vyjádřit. Ale není ani podstatné na to myslet, protože v obou případech nevíte. Pokud tu volbu odeberete, už nebudete rozmýšlet nad tím, co si vybrat, nebo co je moudřejší vybrat. Víte, co tím myslím?

Mějte strach… buďte naprosto vyděšen. To je skvělé. I tak ten strach mít budete. Není tedy volbou se ho vyhnout. To tím chci říct… Žádnou volbou se nevyhnete toho, čeho se bojíte. Nemáte ani možnost jen zvážit, že si můžete vybrat možnost, která vám zabrání v tom cítit strach. Obě volby jsou děsivé. Tečka. Nemáte na výběr. Obě volby jsou děsivé. V obou stavech potkáte sám sebe. Chcete se zaměřit na frekvenci, ne výsledek. Ze které máte pocit, že vám dá přístup k největšímu množství lásky a moudrosti v sobě. Spojení a jasnosti a souvislosti bytí, myšlení, mysli, řeči, energie, stavu bytí, vědomí… Žádná volba vás nezachrání. Cokoliv, co se vynoří, to se vynoří.

Nemáte tedy ani možnost zvážit, že máte možnost si vybrat něco, co se tomu vyhne. Chápete? Super. Jak jsme se tedy o to postarali, u čeho cítíte největší nadšení? Teď když se musíte řídit důvěrou nehledě na to, jakou volbu si vyberete. Budete důvěřovat strachu nebo důvěřovat důvěře?

Host: Důvěřovat důvěře zní jako jediná možnost.

Bentinho: Ano. Děkuji. Děkuji, že jste dostal rozum.

Host: Ten strach je tak trýznivý.

Bentinho: Ne pokud víte, že nemáte jinou možnost, než mít strach. Chápete, co tím myslím? Je trýznivý jedině tehdy, když si myslíte, že se svým strachům můžete vyhnout. Ale nemůžete.  „Hele, tady je strach.“ Strach vás dělá nejistým, vyvolává vám stres, dělá vás zmateným, způsobuje vám tyto různé smíšené frekvence, které vysílají smíšené signály, které se vrací ve smíšených odrazech ve vašich okolnostech, protože si myslíte, že máte na výběr, že existuje možnost, jak se těm strachům vyhnout. Ale ona neexistuje.

Jak si to uvědomíte, strach už trýznivý nebude. Je skvělý. Řeknete: Je jen tady…

Host: Pak je to jako s trampolínou.

Bentinho: Ano, přesně tak. A dáte strachu význam, ze kterého se cítíte dobře, protože nyní stejně nemáte jinou možnost. Budete se mu stejně muset postavit. Pak se stane méně těžký, jasnější, ostřejší, vítající… budete více nadšený z toho, že si strachu všimnete.

three_planets-wallpaper-1366x768

Protože co to znamená, když se vám vynoří strach? Znamená to, že procházíte hranicí, a musíte se podívat na určité věci, kterých se ve svém energetickém poli držíte, které nemohou zapadnout do vaší nové reality.

Je tedy vzrušující, když se vám strach vynoří. Ve skutečnosti je vzrušující.

To je strach… je to nadšení přefiltrované skrze omezující přesvědčení.

Nyní můžete vidět svá omezující přesvědčení, abyste mohl být ve větším nadšení, s vědomím, že nemáte jinou možnost, než se svému nadšení postavit, i když přijdou ve formě strachu, protože je vzrušující. Takže tohle celé je dost vzrušující. Pokud si vyvinete postoj, že jakmile ucítíte jakýkoliv negativní pocit, že to je to nejlepší, co se vám kdy stalo, už se nechytíte do negativní spirály, ale jakmile budete trochu mimo, použijete to jako trampolínu a vyskočíte zpět do souladu.

Proč? Protože jste se naprogramoval, abyste okamžitě na negativní pocit zareagoval pozitivním postojem. V takové frekvenci nemůže přežít. Uvidíte, odkud pochází a proč jste se ho držel a jak už vám nedává smysl. Těšíte se, jak se budete cítit špatně?

Host: Ne.

Bentinho: Ne?

Host: Ale ano…

Bentinho: Vím, co jste tím myslel…

Host: Děkuji.

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

20953419_686363734905758_3503634576878407982_n

Zanechte komentář