Jestli se vám líbí překlady, podpořte mě a chod stránek ZDE. Děkuji.

Jeden příšerný jev ničí  jinak dobré vztahy. Říkám mu: Smrtelná díra vztahů.

Názorně to vypadá takto:

Více maskulinnímu  partnerovi ve vztahu, který dává přednost  logice před emocemi, mu něco nevadí. Může to být cokoliv. Možná on (nebo ona)  chce jít ven s přáteli, i když jeho partnerka  je v posteli s chřipkou. Nebo chce svou bývalou přítelkyni pozvat  na narozeninový večírek. Nebo něco jiného. Ať je to cokoliv, jeho více  femininní partnerka, která je více orientovaná na pocity  a emočně napojená než on, se kvůli tomu cítí naštvaně. Pokud on její naštvání okamžitě nepochopí a neuzná, bude ještě naštvanější.

On ani nemusel ještě nic udělat,  ale jen skutečnost, že neuznává její naštvání, a namísto toho brání svou logiku,  že mu ta věc nevadí, to ji ještě více naštve. I když nakonec zůstane doma nebo  nepozve svou bývalou přítelkyni, jen aby na něj partnerka přestala tlačit,  a ne protože chce, nebo že chápe její pocity, na tom sotva sejde. Ona i tak zůstane naštvaná. On je nyní také naštvaný… dvakrát tak. Protože není nejen naštvaný na sebe,  že se podvolil něčemu, co mu nedává žádný smysl, je frustrovaný, že stále není šťastná poté,  co dostala to, co říkala, že chce.

Zní to povědomě?

Tohle je smrtelná díra vztahů. Pomalu zabíjí vztahy… někdy rychle.

Co za tím stojí? A co s tím udělat?

Jeho logika pro něj přirozeně funguje. Jeho důvody pro něj  dávají dokonalý smysl. On ví, že jeho bývalá  není žádná hrozba. Ví, že miluje a je zavázán své partnerce. Řekněme, že i věří, že muž, který se dokáže přátelit  s bývalou, je známka štědrého, láskyplného muže. Tomu může věřit. Jeho současná žena by podle něj  měla být hrdá, že je s takovým mužem. Vidí nespočet věcí, které každý den dělá,  aby jí prokázal svou lásku. Není tedy důvod, aby se  strachovala nebo namítala. Přesto nic z toho pro ni není důležité.

Její minulé zkušenosti, a její biologie,  v ní může vyvolat pocit nejistoty ohledně jeho bývalé. Může i cítit,  že ji ve své logice ani nezvažuje. Horší je, pokud neuzná její pocity,  protože jeho důvody mu dávají větší smysl než její důvody pro naštvání,  nebude se s ním nyní cítit bezpečně, protože nemůže důvěřovat,  že mu skutečně záleží na jejích pocitech, což pro ni znamená,  že mu na ní nezáleží.

On vidí to, co vidí. Ona cítí to, co cítí. Nemůže ho přesvědčit,  aby změnil své myšlení a on její emoce  svou logikou nezklidní. Čím více se oba snaží,  tím více budou vzdorovat.

Takto se ta stejná hádka může  odehrávat měsíce a i roky, jak smrtelná díra vztahů roste. Je to strašné pro maskulinního partnera,  který si myslí, že to, co se stalo, už dávno skončilo. On si může stále myslet,  že si to stejně vymyslela. Ale dokud femininní partnerka stále cítí,  že on její emoce nikdy plně nepřijal, odpojení roste… dokud  žádné propojení nezůstane. Dva dobří lidé pohlceni  ve smrtelné díře vztahů.

Jak se z ní dostanete?

Je to prosté, jen ne jednoduché. Musíte totiž na chvíli svůj pohled odložit  a vžít se do prožitku svého partnera(ky).

1. Maskulinnější partner  musí přijat její pocity, i když mu nedávají logický smysl.

Pokud nebudete potřebovat,  aby její pocity vám dávaly smysl, a tím myslím kdykoliv, a naučíte se  přijímat, že její pocity jsou pro ni reálné, a vyjádříte, že jakékoliv  její pocity podporujete, většina věcí pro oba  z vás půjde mnohem lépe. Ona chce, aby její  pocity byly uznány, chce vědět, že si nemyslíte, že zešílela. Vím, že její důvody naštvání  se vám mohou jevit šílené, ale dokud k ní budete přistupovat,  že jen vyšiluje, a nepřijmete její pocity, to bude také cítit…  a bude vám činit peklo. Buď bude hlasitější,  nebo se naprosto uzavře, a nic z toho nechcete.

2. Femininnější partnerka  se může pokusit pochopit jeho logiku, i když to může bolet.

Přijměte, že sdílí svou realitu,  a v jeho realitě nemá žádný úmysl vám ublížit. Pokud si myslíte, že lže,  nebo vám chce ublížit, nebo nikdy nepřijímá zodpovědnost,  jak vás ovlivňuje, nejspíš byste s ním neměla být. Ale pokud důvěřujete,  že chce být pro vás vážně dobrým mužem, ujistěte ho, že to chápete. Že víte, že vám nikdy nechce ublížit, protože to je téměř jistě to,  co chce, abyste pochopila. Řekněte mu, že vidíte jeho dobré,  nebo aspoň nevinné úmysly, a on se bude cítit  viděn a pochopen. Jeho odpor se uvolní, protože už  nebude potřebovat se vám obhájit.

Vím, že oba z vás máte  strach, že něco ztratíte. Svou svobodu, uznání,  spojení, identitu, zdravý rozum. Ale všímejte si, že v odporu  vůči svým vzájemným realitám to už vše stejně ztrácíte.

Musíte pochopit, že vy dva nikdy  nebudete neustále prožívat život stejně. Malé mezery nepochopení se budou mezi vámi  nadále otevírat po zbytek vašeho společného života, pokud jste odhodlaní  být vůči sobě skuteční.

Trikem není se navždy zbavit mezer, ale naučit se, jak je uzavřít, než vaši intimitu připraví o veškerou vzájemnou lásku, zájem a i respekt.

Překvapivé je, že jak se naučíte  přijímat vzájemné reality, aniž byste popírali tu vlastní,  často to, kvůli čemu se hádáte,  přestane být důležité,  protože přestanete být nepřáteli. Můžete si navzájem věřit,  že se podržíte. Což nezbytně nedělá rozhodnutí  mít bývalou přítelkyni na večírku zřejmé, ale pokud jste femininní partnerka,  možná vás překvapí, jak váš partner bude inspirovaný se o vás starat, jakmile  pochopí, že skutečně oceňujete jeho úhel pohledu.

A pokud jste více maskulinní  partner, budete překvapen, jak moc se vaše partnerka uvolní,  protože vám důvěřuje  a dokonce vás bude následovat, protože cítí,  že vám bude na jejích pocitech záležet, ať jsou jakékoliv.

Zdroj

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

20953419_686363734905758_3503634576878407982_n

Zanechte komentář