Bryan Reeves – Jak muži mohou milovat ženy, když se učíme ženskost ponižovat

Přepis videa:

Na úvod bych chtěl říct, že budu  mluvit v heterosexuálním kontextu, ale pokud nejste heterosexuál, vnímejte prosím  hlubší archetypy, o kterých budu mluvit. Vypadá to, že se mi tu vytváří  téma. Bude to zábava. Jsem připravený. Děkuji. Jsem vztahový bloger a kouč, přesně protože jsem  vztahy dělal příšerně. Jak jsem vyrůstal v této kultuře, dokonce  obklopen dobrými muži a ženami, nikdo mě nikdy nenaučil, jak být  dobrým mužem pro ženu. Jen málo mužů dnes vůbec měli  dobré mužské vzory, které by nám ukázaly, jak být  zdravými, vyzrálými muži. Jak náš mozek, naše  koule a naše srdce… řekl jsme to správně?  Mozek, koule, srdce?

V podstatě jak tohle vše přinést  do intimního vztahu se ženou. Horší na tom je, že vyrůstáme ve světě,  který uctívá maskulinní energii více než tu ženskou. Učili jsme se, že ženská energie  představuje slabost, že emoce jsou hloupé, kluci  nepláčou… „nebuď měkkota“. Naučili jsme ženskou  energii potlačit. Své emoce a neskrývané,  niterní pravdy proudící skrze naše těla a také skrze tělo naší matky země. Učili jsme se, že tohle nám  jen brání v tom věci dokončit. O tom je život, ne?  Dělat věci a dokončovat je. Dosáhnout mise. Být produktivní.  Vydělávat peníze.

Tohle jsme se jako kluci naučili. Že láska je hloupá a nesmyslná. Říkáme: „první vdolky, potom holky.“ Dokud nás holky nezačnou lákat  do záhuby našich mladistvých maskulinních způsobů. Jelikož láska nebude popíraná. Ale jak mohu plně  milovat femininní ženu, když jsem se učil, že tolik  toho je na ní bezcenné? Nemohu. A nemohl jsem. Namísto toho, jako mnoho mužů,  jsem své přítelkyně zavrhl jako iracionální, bláznivé, šílené,  emocionální, nestabilní. Vinil jsem to na menstruaci  nebo tatínkovské problémy.

iStock_000009259971Medium

Zatímco jsem ignoroval vlastní  tatínkovské problémy. Jinými slovy snažil jsem se zmenšit  obrovskou, krásnou, divokou, záhadnou,  ženskou úžasnost své ženy, do nějaké malé, zvladatelné věci, která by neohromila mou  omezenou schopnost milovat. Mnoho žen se tohle  bohužel také naučily. Také jste se naučily,  že být ženská je nějak špatná. Naučily jste se, že jste buď příliš, nebo nějak nedostatečné. Proto spousta žen má  problémy se sebeláskou. Pravdou je, že muž hluboko  v srdci chce ženu v její divoké úplnosti. Stejně tak žena hluboko  v srdci chce výt a divočet s vlky. Slyšíte? V tom duchu bych vám chtěl říct  o dvou velkých rozdílech, které jsem se naučil ze své nevědomosti  o ženách a pozorováním jejich nevědomosti o mně.

Zaprvé: Muži. Nemáme ženy pochopit. Hovadina. Vydržte. Řešíme v životě problémy. Vyřešení problému v podnikání  vydělává peníze. Vyřešení problému ve sportovním  utkání vede ke gólu. Vyřešením technického problému  ve vědě nás dostane ke hvězdám. Ale pak se obrátíme k ženě, a chováme se k ní jako k problému,  který je třeba vyřešit, který nikdy nemůžeme vyřešit. A nevíme si rady. Ženy… kolik z vás chce, aby se k vám  muži chovali jako k problému na vyřešení? Kolik z vás chcete být milované  ve své skvostné úplnosti? Ze své bolesti do své extáze. Ženy jsou největší záhadou, kterou my muži bychom  ani nechtěli úplně pochopit. Protože bychom se pak unudili  a začali hledat další záhadu k vyřešení. Proto nemůžeme žít  bez žen nebo s nimi. Dokud si neuvědomíme,  že své ženy nemáme vyřešit, máme je jen milovat.

Zadruhé. Ženy. Pokud chcete být ve vztahu  femininním partnerkou, nikdy svému muži neříkejte,  co má dělat. Vím, že vás vyčerpávají muži, kteří se ani  neumí rozhodnout, kam vás vzít na večeři. Ale musíte odolat pokušení  to za něj vyřešit. Pokud svému muži  řeknete, co má dělat, podnítíte v něm jeho  mužský boj nebo útěk, nebo ho přeměníte do femininního  partnera, kterého nejspíše nechcete.

set-free1

Zamyslete se nad tím.  Říkáte někdy muži, jak má řídit? Jakou to má odezvu? Namísto toho mu dávejte  zpětnou vazbu skrze svou ztělesněnou reakci. Než abyste naléhaly,  aby jel pomaleji… ukažte mu, jak se cítíte,  co se děje ve vašem těle. Ukažte mu, že se bojíte. On se nebojí, protože on ví,  že je nejlepším řidičem na této cestě. Musíte vyzvat jeho mužské svaly,  aby se o vás postaraly a ochránily vás. Ale musíte respektovat jeho  právo dělat cokoliv, co chce. To neznamená, že musíte  být poblíž, jak to dělá. Žije proto, aby vás viděl šťastnou.

Pokud věří, že může udělat něco,  co vás skutečně udělá šťastnou, a vy jste ho nepřiměla nebo  nezmanipulovala, aby to udělal, tak právě vyřešil problém úplně sám,  což vedlo k vašemu štěstí. Víte, jak nádherné je pro něj  něco takového zažít? Ujistěte se, abyste ukázaly,  jak jste vděčné, jak tu věc vyřeší, protože to je  nejlepší dar, jaký mu můžete dát. Abych to shrnul…  to, co odmítáme v sobě, odmítáme navenek.

Skutečnost, že ženy jsou stále  znásilňovány a zneužívány a je s nimi po celém světě  obchodováno, je důkazem, že na planetě máme stále obrovskou  krizi popírání ženskosti. Vím, že to není nic nového, ale nové může být to, jak se tohle  popírání ženskosti vkrádá do vašich vztahů a do vašich individuálních životů. Všímejte si, jak upřednostňujete  mužské projevení namísto ženského. Musíme to dostat do rovnováhy.  Nejsou v sázce jen naše intimní vztahy, ale v sázce je naše  lidská civilizace. To je důvod, proč jsem vztahový kouč. Ano?

Host: Děláte to profesně?

Bryan: Ano. Jsem bloger.  Píšu pro Good Men Project, Elephant Journal a ostatní weby. Asi tři roky dělám obecný koučink, ale koučink vztahů jsem začal dělat… Právě mi bylo 40 let. V posledních pár letech  jsem si uvědomil… že jsem dobrý chlap. Většinu svého života jsem  vztahy dělal příšerně. Proč nefungovaly?  Nechápal jsem to.

breathe_2-wallpaper-1366x768

Před několika lety po své poslední  katastrofální zkušenosti se ženou, jsem si říkal: Co to do prdele? Mám dvě mámy a tři sestry…  řekli byste si, že vím, jak na to. Ale nikdo mě nenaučil, jak být vyzrálým,  zdravým mužem pro ženu. Tohle téma je mi velmi blízké a moc rád přináším uvědomění a praxi, což může změnit vše pro naše individuální životy, pro páry. Dotkli jsme se dnes večer  spousty zajímavých témat.

 

Naše kultura je zmatená a neví,  kým jsme v těchto tělech. Představte si symbol jin a jang. Všechna naše učení jsou  o jednotě. Abychom vše přesáhli. A co to šťavnaté uprostřed? Nevíme, jak to dělat. Nikdo o tom nemluví…  lidi o tom mluví, ale ne dostatečně. Dobří lidé se chovají nevědomě. Ve své nevědomosti  jsme tak nevinní. Ale jsme nevědomí. Jen pár nepatrných posunů v uvědomění  pro nás může vše změnit.

Takže ano, dělám to profesně.

Host: Jak se jmenuje váš blog?

Bryan: Můj web je bryanreeves.com. Píšu články pro několik webů jako  Good Men Project, Elephant Journal.

Host: Je podle vás důležité mít v terapii oba  muže a ženu než jen jednoho z páru?

Bryan: Rozhodně. Koučuji páry  a velmi rád pracuji s páry, protože vytvořit to uvědomění  u obou lidí jak jednotlivě tak společně… může to  dynamiku ve vztahu velmi rychle změnit. Je úžasné to pozorovat.

Steve: Díky, chlape.

Bryan: Děkuji, Steve.

 

Překlad: Dajw

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=LyLUoI1WmUQ

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

Zanechte komentář