„Miluji tě.“ (ne)
„Vypadáš krásně.“ (ne)
„Pojďme nakupovat!“ (záleží na tom, jak to řeknete, ale stále ne)
„Jak se má tvá matka?“ (ne, tak vás bude akorát podezírat)

To vše je moc pěkné, a mnohé ženy to od svých partnerů chtějí slyšet; rádi se cítí opečovávány. Ale žádná z těch vět o samotě ji nezbytně nezjemní natolik, aby se vám odevzdala do vašich mužských paží.

Nejvíce sexy věta, o které mluvím, souvisí s prapůvodními silami jak v mužích tak ženách. Tato slova poskládaná dohromady dokážou narovnat mužskou páteř a ženu dostat do mdlob.

Kéž bych mohl říct, že jsem na tohle přišel sám, ale moje kamarádka mi tohle musela zdůraznit. Jakmile tak udělala, ohlédl jsme se zpět do svých vlastních intimních vztahů a viděl převládající důkazy, že to tak skutečně je.

Byli jsme na kávě, kde mi začala vyprávět o svém novém příteli. Byl kultivovaný a milý, láskyplný a inteligentní. Byl kreativní umělec, a byl v tom vynikající. Cítila z něj dobrého muže a byla šťastná. Poté mi řekla o prvním ránu, kdy se spolu probudili, a v té chvíli v naší konverzaci zazářila.

Má psa. Obvykle ji budí brzy ráno, kdy chce jít vyvenčit, zatímco ona je stále v omamném popírání vnějšího světa. Tohoto konkrétního rána, když ji pes jako obvykle vzbudil, její nový nápadník otevřel své oči, podíval se na ni a bez zaváhání vyslovil nejmagičtější čtyři slova, jaké kdy od muže slyšela. Říkala, že tato slova z jeho mužských úst vyklouzla hladká jako říční kámen a silná jako ocel (to je má interpretace toho, co řekla). Omdlela. Uvolnila se. Pod jeho náhlým kouzlem se cítila naprosto chráněná a opečovávaná láskou tohoto muže.

„Postarám se o to.“

To je to, co řekl.

„Ujmu se tohoto nepříjemného, na misi orientovaného úkolu, protože takto mohu nyní nejlépe nabídnout svůj mužský dar, a přitom uznat tvůj nádherný dar ženské energie v mém životě. Názorně ukážu svůj hluboký závazek se o tebe postarat tím, že se ujistím, abys mohla zůstat v teple pod přikrývkou a vytrvat v této chvíli blaženého snění.“

Ve skutečnosti řekl jen první čtyři slova. Ten celý druhý odstavec je můj hrubý překlad, jak to podle mě moje kamarádka slyšela.

Ale nejprve to řekl. A pak to skutečně udělal.

Byla tak ohromená, že byste si mysleli, že jí koupil Eiffelovu věž. Nicméně pouze vyvenčil jejího psa.

strongwoman

Žijeme v době, kdy jsou ženy podporovány k tomu, aby se staraly o sebe více, než kdy předtím.

Vyrostl jsem převážně v domnění, že ženy se mají „O to postarat“ samy.

Moje dvě mámy (provdané za moje dva otce) udržovaly moje dva dětské světy pohromadě. Sledoval jsem, jak moje máma a nevlastní máma, dvě úžasné, silné ženy, neustále a různými způsoby sdělovaly tuto větu „Já se o to postarám“ mému tátovi, nevlastnímu tátovi a mně. Byly to pracující ženy s velkými vizemi pro život, a nikdy zdánlivě „nepotřebovaly“ muže, kvůli čemu jsem usoudil, že žádná skutečná žena nepotřebuje muže.

Nevyhnutelně ten model pro „ženu“ jsem přeměnil do modelu pro svou ideální partnerku: Žena, která mě nikdy nepotřebuje.

Jelikož jsem vyrůstal jako „západní muž“ v tomto moderním světě, přijímal jsem různé vzkazy z okolí, že ženy jsou v každém ohledu mně rovnocenné – a to je z určitého pohledu velmi dobrá věc. Ženy jsou mužům rovnocenné z hlediska základní lidské hodnoty. Měly by mít každé zákonné právo, které mají muži.

Nicméně moje chápání rovnocennosti pohlaví naprosto přehlíželo určité ohledy, jak jsme si byli já a moje ženské partnerky skutečně odlišní. Odlišně jsme toužili, což znamená, že jsme svět prožívali odlišně, dokonce jsme od sebe navzájem chtěli odlišné věci. Například když držím ženu a miluji se s ní, často je to pro mě odlišný prožitek než pro ni.

Neobjímám ženu, abych se cítil bezpečně v jejích pažích. Když ji objímám, cítím se v těle silně, dokonce vůdcovsky, jako bych žil své poslání tím, že ji ve svých pevných pažích bezpečně chráním. Moje partnerky naopak často říkaly, že to, co nejvíce milují na mém objetí, je to, že se cítí bezpečně, jak fyzicky tak emočně, že se mohou uvolnit ve vědění, že jsou v tom okamžiku chráněny před rušným chaosem světa. Jako bychom oba přišli z velmi odlišných světů, abychom se tajně střetli v této chvíli dokonalého objetí.

Často jsem měl ve většině svých intimních vztazích se ženami problémy kvůli tomu, že jsem tyto rozdíly nedokázal rozpoznat. Přispěla k tomu jasně i moje neschopnost udělat krok vpřed v různých situacích a říct své partnerce – často dokonce i sám sobě – „Postarám se to.“

♦◊♦

Než zabřednu příliš hluboko do kontroverzních vod, dovolte mi vyjasnit, že to, co popisuji, nesouvisí ani tak o rozdílu mezi mužem a ženou, ale o rozdílu mezi mužskou (maskulinní) a ženskou (femininní) energií. Jakýkoliv průnik do dynamiky mezi mužstvím a ženstvím představuje riziko, že urazíte ty, kteří ty výrazy používají synonymně. To nemám v úmyslu. Poukazuji na to, co platí pro všechny páry – hetero, gaye, nebo jiné – kde jeden partner nese více maskulinní energie a druhý partner nese více ženské energie. Ty energie se někdy mohou mezi partnery přehazovat. Chci, abyste nahlédli do hlubších rytmů, o kterých píšu, a nebrali v potaz detaily jako to, kdo má jaké části těla.

Chci jednoduše sdělit, že když se podívám zpětně na svůj život, uvědomuji si, že příliš často jsem své ženské partnerky nechal, aby se postaraly sami o sobe – ať už se to týkalo velkých nebo malých věcí. Počínaje tím, že jsem je nechal rozhodovat, kde bychom měli zajít na jídlo, a dále tak, že jsem utekl pryč, když byly emočně vystresované, a já nebyl schopný je skrze to milovat – příliš často jsem selhal a neřekl: „Postarám se o to.“

Což znamená, že jsem opakovaně nebyl schopen partnerce dát najevo: „Zlato, uvolni se a věř, že vše bude v pořádku, protože mám sílu, disciplínu, pevnou vůli a vizi – a přinejmenším pevnou vytrvalost – abych nás podržel skrze tuto chvíli nepohodlí a bezpečně nás dovedl na novou půdu, kde společně zažijeme zářivější moment pohody.“

Dobře, to je trochu poetické, když mluvíme o venčení psa nebo rozhodování se, kde jít na jídlo. A naši partneři někdy budou skutečně chtít nést vlastní břímě, nebo ho nést stejnoměrně s námi, nebo dokonce nést to naše za nás. Mluvím zde v hrubých rysech.

♦◊♦

Je něco hluboce podmanivého na myšlence být se ženou, která se dokáže plně o sebe postarat, a i tak mi ráda umožňuje, abych se o ni staral.

Vyzývám vás, abyste si sami sobě párkrát řekli: „Postarám se o to.“

Jak se v těle cítíte?

Cítíte, že se vaše hruď a páteř narovnala, a že dýcháte hlouběji? Cítíte se naživu a hledáte kolem v pokoji nějakou výzvu, které se ujmout?
Nebo si raději představujete, že vám to někdo říká? Je vaše tělo jemnější a buší vám srdce rychleji při při představě, že vám tohle váš partner smyslně šeptá do ucha? Probouzí to ve vás vaši touhu?

Pravdou je, že jsem vždy chtěl ženu, která se o sebe dokáže postarat. Což se mi ve skutečnosti zdá zdravé. Jakýkoliv zdravý dospělý člověk by měl být schopen se v moderním světě o sebe postarat. Nechci partnerku, která očekává, že budu poskakovat a říkat jí „Postarám se o to“, aby mohla celý den ležet v posteli. To by pro mě bylo vyčerpávající a pro ni nakonec frustrující. Nejsem Superman. Ona není bezmocná.

Nicméně je něco hluboce neodolatelného na myšlence být se ženou, která se dokáže o sebe plně postarat, a i tak mi ráda umožňuje, abych se o ni staral.

„Postarám se o to.“

Překlad: Dajw

Zdroj: http://bryanreeves.com/the-sexiest-3-words-a-man-can-say-to-a-woman/

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

Zanechte komentář