Pět let jsem působil bolest dobré ženě tím, že jsem s ní byl, ale nikdy jsem si ji plně nevybíral.

Chtěl jsem s ní být. Skutečně jsem si ji chtěl vybrat. Byla to mimořádná žena, vynikající, zábavná, sexy a smyslná. Svým humorem dokázala rozesmát celé mé tělo a svou okouzlující krásou ohromit můj mozek. Probouzet se každé ráno s ní v mém náručí byla mé šťastné místo. Velmi jsem ji miloval.

Bohužel jak se děje u mnohých mladých párů, naše nevědomost o tom, jak milovat správně, rychle vedla ke stresujícím potížím v našem vztahu. Zanedlouho, jakmile moje ranní blažené snění ustoupilo napjatým, nevyzrálým způsobům našeho společného každodenního života, často jsem si říkal, jestli existuje jiná žena, kterou by bylo jednodušší milovat, a která by mě dokázala milovat lépe.

Jak měsíce ubíhaly, a ta myšlenka se mou hlavou více a více ozývala, vybíral jsem si ji méně a méně. Každý den po celých pět let jsem si ji vybíral o něco méně.

Zůstal jsem s ní. Jen jsem si ji přestal vybírat. Oba jsme trpěli.

Vybírat si ji by znamenalo každý den se zaměřovat na dary, které přináší do mého života, za které bych mohl být vděčný: její smích, krása, smyslnost, hravost, společnost a… mnohem víc.

Bohužel mi často přišlo téměř nemožné přijmout – nebo i vidět –, co na ní bylo tak úžasné.

Příliš jsem se zaměřoval na vztek, nejistoty, požadavky a ostatní stránky její silné osobnosti, které mě rozčilovaly. Čím více jsem se zaměřoval na její nejhorší stránky, tím více jsem je viděl, a tím více jsem jí je zrcadlil tím, že jsem projevoval své vlastní nejhorší chování. Přirozeně to jen zvýšilo zátěž v našem vztah… což mě přinutilo si ji vybírat ještě méně.

Takto se naše nepříjemná smrtelná spirála odvíjela po celých pět let.

Velmi se mě snažila přimět, abych si ji vybíral. To je nemožný úkol.

Nikoho nemůžete přimět, aby si vás vybíral, i když vás může milovat.

Abych byl férový, ona si mě také plně nevybírala. Nadávky poháněné vztekem, které na mě často chrlila, byly toho dostatečným důkazem. Nyní si ale uvědomuji, že byla často naštvaná, protože se se mnou necítila bezpečně. Cítila, že si ji každý den nevybírám – svými slovy a činy -, a bála se, že ji opustím.

Ve skutečnosti jsem ji neopustil.

Ale tím, že jsem si ji pět let každý den plně nevybíral, když jsem se zaměřoval na to, co mě na ní štve, než co na ní obdivuji, jsem ji zanechal opuštěnou.

Jako krásnou voňavou květinu, kterou jsem hrdě přinesl domů, ale přestal ji zalévat – nechal jsem ji o samotě a ona usychala v suchém horku našeho intimního vztahu.

Už nikdy si nebudu nevybírat další ženu, kterou miluji.

Oba ve vztahu tím trpí.

Pokud jste ve vztahu, položte si tuto otázku: „Proč si svou partnerku/partnera dnes vybírám?“

Pokud nedokážete najít uspokojující odpověď, hledejte hlouběji. Může být tak jednoduchá, jako si všimnout, že v hloubi svého srdce: „Si ji/ho prostě vybírám.“

Pokud ji nenajdete dnes, položte si stejnou otázku zítra. Všichni máme dny, kdy se cítíme odpojení.

Ale pokud uběhne příliš mnoho dní a vám se nepodaří najít důvod, proč si svou partnerku/partnera vybíráte, a váš vztah je plný stresu, nechte ji/ho jít. Vytvořte prostor pro dalšího člověka, aby se ukázal, a vnímejte ho/ji čerstvýma očima a toužebným srdcem, které si ji/ho nadšeně bude vybírat každý den.

Vaše partnerka nebo váš partner si zaslouží být nadšeně vybírán(a). Každý den.

Vy také.

Vybírejte moudře.

P.S.: Pokud prožíváte výzvy ve vztahu, doporučuji vám si stáhnout můj program „Love, Sex & Relationship Magic“.

Zdroj: https://bryanreeves.com/choose-her-everyday-or-leave-her/

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

1 komentář

Zanechte komentář