Bryan Reeves – Zachraňte svůj vztah přijetím pocitů

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

Přepis videa:

Ahoj všichni. Jsem Bryan Reeves. Životní a vztahový kouč,  blogger a autor. Nedávno jsem si uvědomil něco,  s čím se s vámi chci podělit, protože to podle mě může  ve vašem vztahu velmi pomoct. Zkoumal jsem tohle u párů,  které koučuji, ale došlo mi to během nedávné  konverzace se svou přítelkyní. Ano, pro ty, kteří mě sledují… „opět jsme se dali dohromady  a je to supeeeer pocit.“

Slibuji, že to už neudělám. Vše se mi to tak vyjasnilo. Uvědomil jsem si,  jak se svou přítelkyní krásně zapadáme do této klasické  ženské a mužské dynamiky, tohoto vzorce ve vztazích, který může  způsobit velký chaos a nespokojenost, pokud o něm nevíme. Je jedno, jestli jste hetero,  gay nebo jiný. Je to o tanci mužských a ženských  energiích v intimních vztazích. Měl jsem s přítelkyní zvláštní  konverzaci… pro mě byla konfrontující, poté mi napsala zprávu se slovy:  „Záleží mi na tvých pocitech.“

Mou první myšlenkou bylo: „Proč? Ani mně nezáleží  na mých pocitech.“ V tu chvíli jsem si uvědomil, že moje partnerka… její  převládající vlastnost ve světě je, že je ochránkyní pocitů.  Je bojovnicí za pocity. Před lety jsem se  od Davida Deidy dozvěděl, že ženskost v nás všech,  mužích i ženách, si cení spojení. K propojení dochází skrze  projevování emocí, skrze emoční obsah… Jako bychom plavali v oceánu pocitů, v pocitovém tónu života,  pocitové zkušenosti života… ženskost je ten oceán pocitů. Moje přítelkyně miluje,  když sdílím své pocity. Co většina mužů nerada dělá? Co většina maskulinních lidí  neradi dělají? Sdílet své pocity.

Proč je pro muže… mě… a i pro maskulinní ženy obtížné sdílet své pocity? Od Davida Deidy jsem se  také před lety dozvěděl, že mužská energie v nás všech  se ztotožňuje vědomím, s pozorováním, a naše mužská hodnota je svoboda. Pokud ženská energie  představuje cítění života, mužská energie je ta, která  pozoruje… je to vědomí, které vidí. Jako maskulinní lidé  v těchto tělech… jako já… mou hodnotou je svoboda  myslet cokoliv, co chci myslet. Náš celý moderní svět je postaven  na myšlence svobody… na hodnotě svobody. Dejte mi svobodu nebo smrt.

7019818-holding-hands-love

Svobodu projevu. Náboženské svobody. Demokratické svobody. Jako Statečné srdce – svoboda! Muži by ve většině případech  za svobodu zemřeli. Také by za ni zabili. Jsme bojovníci za svobodu. S tím se ztotožňujeme.  S bojem za svobodu. Když mi přítelkyně poslala zprávu,  že jí záleží na mých pocitech, okamžitě jsem to neocenil,  protože bych byl raději, kdyby mi řekla, že si váží mých myšlenek a pohledů

. Jsem zastáncem racionálního myšlení. My muži po celém světě vždy zastáváme svůj logický způsob pohledu na věci. Pokud oponujete tomu, co pro  mě vypadá racionální a rozumné, budu vám odporovat. Když tohle  jako muži děláme ve vztazích, jsme nahraní. Když žena nedává nám mužům  logický smysl, což se děje jen… vždy, říkáme jí, že je šílená,  iracionální a ještě hůře. Uzavřeme své srdce  nebo se stáhneme, nebo se hádáme. Tak či tak dojde  ke zhroucení vztahu.  Neustále to vidím u párů,  se kterými pracuji.

Konflikty často vypadají tak, že jedna  osoba chce, aby její pocity byly uznány a oceněny, zatímco druhá osoba neustále bojuje,  aby byl uznaný její racionální pohled na věci. Pak se z toho stane nekonečný  cyklus: „Ty mě neposloucháš. Ty neposloucháš mě!  Ne, ty mě neposloucháš.“ Oba máte pravdu.  Nikdo nikoho neposlouchá. Protože neposloucháte  stejným způsobem. Jeden z vás je v pocitovém stavu a druhý  z vás je v intelektuálním, logickém stavu. Co s tím můžete udělat? Nejprve si všimněte, jestli ve svých  vztazích bojujete více za to, aby byly uznány pocity  nebo svoboda myšlenek? Můžete zjistit, že bojujete za oboje.

Všichni stejně chceme obojí,  ale v intimních vztazích většina lidí má sklony se ubírat  jedním nebo druhým směrem. Váš partner(ka) se ubírá  opačným směrem než vy. To je přece jenom tanec intimity. Pokud více bojujete za pocity, váš partner(ka) je nejspíše  více maskulinní než vy. Nebo chcete, aby on nebo ona  byl(a) více maskulinit než vy. Když nastane konflikt,  doporučuji následující. Zaprvé – uznejte svobodu svého partnera  myslet, dělat a říkat cokoliv, co chce. Doslova řekněte: Respektuji tvůj  pohled, tvé názory, tvé myšlenky. Zadruhé – uznejte a podělte se o to,  jak se cítíte s ohledem na to vše. Požádejte svého partnera,  aby vás cítil. Musíte o svém prožitku říct pravdu. Váš partner(ka) nejspíše  nebude vědět, jak vás cítit.

change_of_season-wallpaper-1366x768

Tohle je stále něco, co se převážně maskulinní,  racionálně orientovaný svět musí učit. Čím více svého partnera ujistíte,  že nic nemusí napravit, že se jen chcete  propojit skrze pocity, tím má větší šanci se cítit úspěšně…  jako váš úspěšný partner, což je pro více maskulinní  osobu velká věc. Pokud více bojujete za racionální myšlení…  pokud jste tzv. bojovníkem za svobodu, vaše partnerka je nejspíše více  ženská, nebo chcete, aby byla. To je dar, po kterém  od ní toužíte… nebo od něj.

Pokud nastane konflikt,  vám doporučuji tohle: Jen uznejte pocity svého  partnera(ky). Zhluboka dýchejte. Vciťte se do bolesti své partnerky. Před vámi je lidská  bytost v bolestech. Stačí vám jen mít empatii  pro tu lidskou bolest. To je vše. Nemusíte to napravit.  To je druhá věc. Nemusíte nic napravit. Vím, že to nebude snadné  a nedává to smysl, protože si myslíte, že když  napravíte problém, o kterém mluví, nebo ji přimějete,  aby viděla věci jako vy, tak vše bude znovu skvělé. Ona ale takto nefunguje.

Moje přítelkyně se mě  dokáže podívat do očí, když se snažím racionalizovat  její nebo moje emoce, a říct: Víš, nic z toho mým  pocitům nyní nijak nepomáhá. Je to rozčilující a je to pravda. Ironií je, pokud se s ní spojíte  v tomto pocitovém oceánu, bouře brzy přejde  a ona se bude cítit lépe, nejspíše aniž byste  s tím něco museli udělat. Chce jen vědět, že ji cítíte,  a že vám na jejích pocitech záleží. To samozřejmě znamená, že se musí  také naučit, jak pečovat o vaše emoce. Tohle je samozřejmě rozsáhlé téma, ale chci to udržet jednoduché.

Ponechám vás s touto otázkou:  Jste bojovníkem za pocity nebo bojovníkem za svobodu myšlení? Pošlete tohle video své  partnerce/partnerovi nebo příteli, a zanechte komentář pod videem. Snad vám to pomohlo.  Jmenuji se Bryan Reeves. Mějte se a bavte se.

Zdroj: https://bryanreeves.com/save-relationship-embracing-feelings-video/

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

Zanechte komentář