Teal Swan – Jak se naučit naslouchat své intuici (vnitřnímu hlasu)?

Když cítíte silnou emoci, jako při „spouštěči“ nebo inspiraci, vnitřní hlas vás žádá, abyste poslouchali. Nemyslete si, že když neznáte důvod, proč se nějak cítíte, že za tím důvod není. I když vnitřní hlas aktivně nežádá vaši pozornost, a abyste ho poslouchali, je důležité ho i tak poslouchat.

Měli bychom s vnitřním hlasem zacházet jako se svým partnerem. Kdybychom měli partnera, je jedno, jestli by byl emočně dole nebo šťastný, nečekali bychom na tu okolnost, ale oslovili ho. Během dne bychom se zeptali: „Jak se máš? Jak se dnes cítíš? Co dnes chceš?“

Pokud si nejste jistí, co váš vnitřní hlas říká, buďte s ním velmi trpěliví. Odložte svá rozhodnutí. Chci, abyste mu dali čas, aby se vám mohl plně projevit. aby jak podniknete kroky na základě naslouchání vnitřnímu hlasu, oba jste byli v souladu s tím pohybem vpřed. Pokud tento proces zkusíte a vnitřní hlas s vámi nebude komunikovat, nechodí k vám žádné pocity z vnitřního světa, buďte také trpěliví. Děje se to, že svůj vnitřní hlas jste potlačili a svou vnitřní realitu tak dlouho ignorovali, že ta vaše stránka, která je kvůli tomu zraněná, vás testuje.

V podstatě říká: „Proč bych měl věřit, že to teď bude jiné? Nechci s tebou mluvit. Neposlouchal jsi mě tak dlouho. Jak mám vědět, že mě zas nebudeš ignorovat?“ Pokud máte takový vnitřní hlas, je důležité, abyste s ním byli ještě více přítomní. Vracejte se k němu. Nehledě na to, jak dlouho to bude trvat, dokud vám nezačne důvěřovat dost na to, aby s vámi mluvil. Pokud s vámi takto vnitřní hlas komunikuje, nedůvěřuje vám, protože sami k sobě přistupujete nevhodně.

Abyste pochopili kroky, jak přistupovat ke svým emocím, chci, abyste se podívali na mé video s názvem „Emotional Wake Up Call“. Tak, jakým způsobem dělám to cvičení v tom videu, chci, abyste přistupovali ke svému vnitřnímu hlasu. Cvičte napojování se na své srdce. Váš vnitřní hlas mluví nejhlasitěji skrze vaše srdce. Abyste pochopili, jak na to, zhlédněte mé video „How to connect with your heart“.

sailing-wallpaper-1366x768

Důležité je vědět, že vnitřní hlas může promlouvat skrze jakoukoliv vaši stránku. Může mluvit skrze vaši mysl, vaše srdce, vaše nehty, vaši slinivku… může mluvit jménem jakékoliv vaší stránky. Proč to může dělat? Protože váš vnitřní hlas představuje vaše skutečné já. S dostatečnou praxí nebudete muset vypínat své smysly, abyste našli svůj vnitřní hlas. Nebude šeptat, ale křičet. Namísto toho, abyste ho hledali a hluboce mu naslouchali, váš vnitřní hlas se vám sám projeví. Ve skutečnosti se mu nevyhnete.

Jak budete fungovat ve vnějším světě, uslyšíte svůj vnitřní hlas neustále. Pak můžete být projevením té pravdy uvnitř sebe. Nebude záhada, co si myslíte, jak se cítíte, co chcete a nechcete. Projevování je velmi zásadní, aby váš vnitřní hlas přestal šeptat a byl hlasitější. Začal šeptat, p rotože jsme ho potlačili. Vlastně jsme mu řekli – moji rodiče, učitelé nebo vrstevníci mají o mě pravdu. Na mém hlasu nezáleží. Takto sobě říkáte: Na tobě nezáleží, vnitřní hlase. A tak se zmenší. Neumožnili jsme mu se projevit. Jaký je opak toho potlačení? Projevení. Proto chci, abyste se naučili, jak se projevovat a aktivně na tom pracovat. Abyste poznali, jak se projevovat, můžete zhlédnout mé video „Jak projevovat své emoce“.

Náš vnitřní hlas s námi neustále mluví o tom, co prožíváme, a o lidech, které potkáváme. Když teprve začínáme svému vnitřnímu hlasu naslouchat, musíme se zastavit a projít si to, co nám řekl a co se stalo, co si o tom myslíme, a jaký máme pocit z toho, co si myslíme. Když tohle děláme, vnitřní hlas odkrývá cestu, po které se dostaneme k intuitivní reakci v každé dané situaci. Dělá naši intuici pronikavější. Umožňuje nám rozeznat důvody, proč jsme třeba váhali učinit rozhodnutí, které na venek vypadalo jako dobré.

Čím častěji dokážete rozeznat, proč máte instinktivní reakce, jaké máte, tím více budete schopni se řídit intuicí. Zjistíte, že svému vnitřnímu hlasu můžete věřit. Tady je další tip. Chci, abyste se vědomě obklopili lidmi, kterým záleží na vašem vnitřním hlasu. Lidmi, kteří vám pomohou ho udělat hlasitější, než aby vám řekli, že na něm nezáleží. Většina z nás, kteří mají vnitřní hlas, který nemluví, je obklopena lidmi, kterým na našem vnitřním hlasu nezáleží.

amazing_sky_2-wallpaper-1366x768

Nebude moc fungovat, když budete pracovat na projevování sami sebe a naslouchání svému vnitřnímu hlasu, když vám lidé kolem budou říkat: Nezáleží na tom, co si myslíš, že chceš a nechceš. Pokud vážně chcete, aby váš vnitřní hlas mluvil, obklopte se s lidmi, díky kterým si budete vědomi, co váš vnitřní hlas říká. Chci, abyste do své praxe zahrnuli ostatní lidi.

To znamená, pokud se učíte naslouchat vnitřnímu hlasu, běžte za svými přáteli, kterým věříte, kterým budete moct říct: „Ahoj. Mám vážný problém s pochopením, co můj vnitřní hlas říká. Neslyším ho. Když se jako skupina rozhodujeme něco dělat, ani nevím, jestli to chci dělat. Někdy k tomu cítím odpor, ale nevím proč. Od vás bych potřebovala, abyste se nacítili na to, když si myslíte, že můj vnitřní může říkat něco, čemu nenaslouchám, a nasměřovali mě zpět k němu, abych ho mohl vyslechnout, zjistit, co říká, a mohla podniknout kroky v souladu s tím, co mi říká.“

Pokud svůj vnitřní hlas potlačujete a ignorujete, brzy nebo později vám to vesmír už nedovolí. Váš život se stane doslova tak nepohodlným, že vše vás přitáhne zpět k tomu vnitřnímu hlasu, až tak, že ho už nebudete moct ignorovat. Pak vše budete muset změnit. Není to pohodlný proces. Nebudu tuto cestu zatracovat, pokud se jí vydáte. Ale byla bych raději, abyste začali život žít podle svého vnitřního hlasu už od začátku, aby se váš život nemusel stát tak bolestivým.

Žijte život podle toho, co je pro vás skutečné. Připusťte si, co je skutečné, naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, a nenechte ho přehlušit hlasem ostatních.

Přeji vám pěkný týden.

Líbí se vám překlady? Níže můžete přispět a podpořit tak chod stránek a umožníte mi tak Vám poskytovat více obsahu. Děkuji.

Předchozí stránka

Zanechte komentář