Teal Swan – Je to užitečné? (Pomůcka)

Přepis videa:

Zdravím. Pátrání po pravdě nejspíše nikdy neskončí. V mnoha případech nám pátrání po pravdě velmi prospělo. Vyvolalo spoustu vesmírné expanze. Vyvolalo tolik expanze, že nám stále prospívá. Až na chvíle, kdy neprospívá. Mít pravdu nám umožňuje mít kognitivní uzavření. Z chaosu dělá řád. Význam z bezvýznamnosti. Jako lidé, jakmile narazíme na to, co považujeme za pravdu, máme tendenci se jí držet jako o život. Problém je, že si neuvědomujeme, že neobjektivnější pravdou je to, je to, že samotná pravda je subjektivní.

Pokud žiji na sídlišti, mou pravdou je, že k získání peněz je třeba tvrdě pracovat. To rozhodně není stejná pravda pro někoho, kdo se narodil do bohaté rodiny. Co je tedy pravda? Musí lidé tvrdě pracovat nebo peníze přichází snadno? Když prožíváme různé zkušenosti, máme o nich myšlenky a na základě těch zkušeností děláme rozhodnutí. Pokud ty myšlenky a rozhodnutí dostatečně opakujeme, stanou se přesvědčením. Jak se něco stane přesvědčení, začneme svět vidět skrze to přesvědčení. Neuvědomujeme si, že přesvědčení není to stejné jako objektivní pravda.

Přesvědčení není nic víc než jen předmět pravdy, ale jako vše, přesvědčení podléhají zákonu přitažlivosti. Jinými slovy se začnou v naší fyzické dimenzi ukazovat jako důkazy, což je pak posiluje, což vytváří více důkazů, což to přesvědčení posiluje, což vytváří více důkazů, atd. dokud se naše přesvědčení nestane vězení. Vězení, protože nemůžeme prožít nic, co není v dokonalé vibrační shodě s tím původním přesvědčením. Více to pochopíte v mém videu „Význam – sebedestruktivní tlačítko“. Vždy se chováme v souladu se svými přesvědčeními.

luxury_water_bungalows-wallpaper-1920x1080

Naše řeč zrcadlí naše přesvědčení. Naše činy zrcadlí naše přesvědčení. Často se každý den bezvýsledně snažíme změnit svůj jazyk a činy, protože problémem je přesvědčení, které je tvoří. Je skvělé, že přesvědčení tvoří vaši realitu, dokud jsou pozitivní a prospívají vám. Ale co když ta přesvědčení vám vůbec neprospívají? Musíme vymýtit a změnit tato stěžejní přesvědčení, které nám neprospívají, pokud chceme žít šťastný život.

Ale v zájmu této epizody se s vámi podělím o zkratku. Je to zkratka, která vám umožní maximalizovat svůj život, která vám umožní svůj život zjenodušit, abyste žili život, který chcete. Tato zkratka se jmenuje pomůcka „Je to užitečné?“ V zájmu tohoto cvičení si představte, že neexistuje žádná obecná objektivní pravda. Představte si, že se budete rozhodovat jen ohledně toho, co si v životě necháte, a co vyřadíte, na základě toho, jestli vám to prospívá. Během dne se budeme ptát: Je to užitečné?

Na základě této otázky si buď necháte nebo vyřadíte cokoliv z života jako přesvědčení, slova, činy. Například: Je užitečné věřit tomu, že vesmír je proti vám? Je užitečné si ostříhat nehty? Je užitečné říct: „Miluji tě“? Je užitečné věřit tomu, že dokážu vše, na co se zaměřím? Je užitečné někoho praštit? Je užitečné za této okolnosti někomu říct, že si tvoří vlastní realitu? Takto se ptejte na cokoliv, co vás napadne. V tomto cvičení není nic jako objektivní pravda, což znamená, že na tyto otázky neexistuje správná nebo špatná odpověď. Namísto toho se musíte rozhodovat na základě své individuální představy, co je pro vás správné, nebo co vám prospívá, v daný moment.

beautiful_sunset_3-wallpaper-1366x768

Mějte na mysli, že to, co je užitečné dnes, nemusí být užitečné zítra, a co není užitečné dnes, může být užitečné zítra. Také pamatujte, že něco, co je užitečné pro vás, může být zbytečné pro někoho jiného. A co je pro někoho zbytečné, může být užitečné pro vás. Některé rasy v našem vesmíru celý svůj život žijí podle tohoto principu. Je to základ jejich soudnosti a nemají potřebu se držet objektivní pravdy. Jako cokoliv, žít jen podle tohoto cvičení souvisí se stinnou stránkou. Například se můžeme rozhodnout, že něco není užitečné, ale ve skutečnosti je, protože naše ego se takto může vyhýbat něčemu nepříjemnému, jako sebereflexe. Je pravda, že pokud přesvědčení jsou hluboce zakořeněná, nemusí být jednoduché se jen rozhodnout něčemu nevěřit, nebo se rozhodnout něčeho odpoutat, protože to není užitečné.

Pokud narazíte na takové přesvědčení, nedělejte si z toho starosti. Namísto toho chci, abyste uplatnili cvičení, které popisuji ve dvou videích. První je: Jak nalézt stěžejní přesvědčení. Druhé: Jak změnit přesvědčení. Ale pro vše ostatní se jednoduše ptejte: Pokud je to užitečné, nechte si to. Pokud není, zbavte se toho, a zaměřte se někam jinam. Každá pomůcka může být prospěšná nebo neprospěšná, podle toho, jak se používá, a podle záměru toho, kdo tu pomůcku používá. Ale tato pomůcka je zejména dobrá v zjednodušení vašeho života a vyklizení nepořádku. Doporučuji, abyste ji vyzkoušel.

A jako se vším, nezapomeňte, že může přijít čas, kdy pomůcka „Je to užitečné“ nebude užitečná. Přeji pěkný týden.

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a umožníte mi Vám tak poskytovat více obsahu. Děkuji.

Zanechte komentář